A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

Tirana

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 22:59
Ilir Alimehmeti

Mjeku Ilir Alimehmeti e cilëson bujare ofertën e Belind Këlliçit, pas tërheqjes së tij nga balotazhi. Alimehmeti tha se tani do të përkushtohet për fitoren e PD-së në zgjedhjet vendore të 14 majit.  

"Unë dua që PD të fitojë zgjedhjet. Do jap kontributin maksimal. Nga ana e zotit Këlliçi ishte ofertë bujare. Duhet të mendojmë tani, zoti Këlliçi i pari. Duhet të fitojmë bashkinë e Tiranës. Nuk ka asnjë diskutim.

Në momentin e duhur, do bëjmë diskutimet e duhura."

Alimehmeti nuk e cilëson tërheqje nga gara vendimin për të mos vijuar përballjen në balotazh me Belind Këlliçin.

"Shkova për kryetar bashkie në primare. Nuk u tërhoqa. 26% e votave që morën pjesë në zgjedhje ishin për mua. Ishin të zonës qytetare."

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat