Kulla që pritet të ndërtohet në qendër të Tiranës, PD përgatit kallëzim penal në SPAK

Tirana

Kulla që pritet të ndërtohet në qendër të Tiranës, PD përgatit kallëzim penal në SPAK

Më: 7 gusht 2023 Në ora: 20:17
Foto ilustrim

PD ka përgatitur një kallëzim penal për kullën që pritet të ndërtohet pas TOB.

Burime bëjnë të ditur se nesër, kryetarja e grupit të këshilltarëve të PD në Këshillin Bashkiak të Tiranës Eni Papa do të dorëzojë në SPAK një dosje të plotë denoncuese.

Dosja është kryesisht për mënyrën e financimit për ndërtimin e kullës më të lartë në Tiranë.

Jo rrallëherë ndërtimet e reja në Tiranë janë konsideruar nga studime dhe investigime të ndryshme si mënyrë për të pastruar paratë e pista.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat