Batuta e Ramës nga bashkia e Tiranës: Vetëm Ali Ahmeti mund të më kthente këtu

Tirana

Batuta e Ramës nga bashkia e Tiranës: Vetëm Ali Ahmeti mund të më kthente këtu

Më: 2 maj 2024 Në ora: 13:08
Rama- Ahmeti- Veliaj

Kryetari i BDI-së në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti u nderua sot me titullin “Qytetar Nderi” i Tiranës.

Ceremonia e organizuar nga kryebashkiaku Erion Veliaj u zhvillua në sallën e mbledhjeve të këshillit bashkiak.

I pranishëm ishte dhe kryeministri Edi Rama, ish-presidentët Bamir Topi e Alfred Moisiu, diplomatë dhe përfaqësues të qeverisë.

Fjalën e tij kryeministri Rama e nisi me një batutë. “Vetëm Ali Ahmeti më kthente këtu sot,” tha Rama, ndërsa vlerësoi kreun e BDI si lider falë të cilit shqiptarët sot në Maqedoninë e Veriut jetojnë më mirë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat