Publikohen pamjet fantastike me dron mbi Liqenin e Ujmanit

Turizëm

Publikohen pamjet fantastike me dron mbi Liqenin e Ujmanit

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 18:09
Liqeni i Ujmanit

Disa pamje fantastike janë realizuar me dron mbi Liqenin e Ujmanit.

"Disa pamje të Liqenit të Ujmanit dhe peisazhit përreth tij, të realizuara përmes dronit nga Milot Kurshumliu", thuhet në njoftimin e Agjencionit per Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës.

"Liqeni i Ujmanit është liqeni akumulues më i madh në Kosovë me një sipërfaqe prej 11.9 km2, nga të cilat 9.2 km2 shtrihen në territorin e Kosovës", thuhet me tej në njoftim.

Postimi i plotë:

Disa pamje të Liqenit të Ujmanit dhe peisazhit përreth tij, të realizuara përmes dronit nga Milot Kurshumliu.

Liqeni i Ujmanit është liqeni akumulues më i madh në Kosovë me një sipërfaqe prej 11.9 km2, nga të cilat 9.2 km2 shtrihen në territorin e Kosovës. Ka një gjatësi prej 24 km dhe sasi të ujit rreth 370 milion m3.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat