Parqet Kombëtare në Shqipëri vazhdojnë të tërheqin interesin e turistëve - Bota Sot
Parqet Kombëtare në Shqipëri vazhdojnë të tërheqin interesin e turistëve

Turizëm

Parqet Kombëtare në Shqipëri vazhdojnë të tërheqin interesin e turistëve

Më: 11 shtator 2017 Në ora: 09:04
Shqipëria e bukur

Kështu ndodh me Parkun Kombëtar të Divjakës, të Thethit dhe të Tomorrit.

Këto ditë, një familje gjermane dhe miqt e saj nga Gjermania janë bërë kurioze të vizitojnë  Parkun Kombëtar të Tomorrit dhe specialistët e kësaj zone i kanë ngjitur ata deri në fshatin Dardhë, një zonë e thellë malore dhe me plot gjëra interesante për t’u pare e për t’u vizituar.

Administrata e Parkut Kombëtar të Tomorrit bën vazhdimisht përpjekje në punën e saj që ta prezantoje këtë zonë si një asset të mirefilltë turistik.

Për këtë janë përgatitur specialiste guidatore, te cilet komunikojnë në disa gjuhë, vendqëndrime dhe shlodhjeje për vizitorët, si dhe harta me destinacionet më interesante për t’u vizituar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test