Recetën e kekut me miell orizi do t’jua kërkojnë të gjithë!

Ushqime

Recetën e kekut me miell orizi do t’jua kërkojnë të gjithë!

Më: 1 shkurt 2021 Në ora: 07:09
Ilustrim

4 vezë të plota

650 ml qumësht i skremuar

200 gram miell orizi

100 gram gjalpë

½ e filxhanit të çajit me sheqer

1.Së pari, vendosini vezët dhe sheqerin në një tas.

2.Përziejini mirë derisa të dy përbërësit të jenë plotësisht të integruar.

3.Pastaj shtoni orizin, gjalpin e shkrirë dhe qumësht të skremuar. Përziejini vazhdimisht.

4.Vendoseni në furrë në 170 gradë për 30 minuta. Shijojeni!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat