Mëngjes me ve, tranguj dhe lëng të freskët

Ushqime

Mëngjes me ve, tranguj dhe lëng të freskët

Më: 17 maj 2021 Në ora: 06:57
Ilustrim

Një ide e thjeshtë dhe e shpejtë për mëngjes me vlera të mira ushqyese. 

Koha e përgaditjes: 15 minuta

E preferuar për moshën: Prej 1 vjet e gjysë e tutje

Disa nga vlerat e ushqimit: proteina, vitamin C, kalcium

Përmbajtja:

1 ve të freskët

1 krangul të vogël

Djath

2 portokaj të freskët

Përgaditja:

1 ve te tundet dhe të fërhohet dhe të servohet me djath 

Trangulli të copëtohet sipas dëshirës dhe t’i hidhet pak kripë

2 portokajt të shtrydhen në pajisje të dedikuar

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat