Ushqimet që mund të konsumohen në darkë

Ushqime

Ushqimet që mund të konsumohen në darkë

Më: 12 shtator 2021 Në ora: 10:16
Foto ilustrim

Të ulesh për të ngrënë në darkë, i ngjan kaq shumë një mëkati të ëmbël! Ka diçka që shijon kaq shumë tek ky vakt, që e na e bën kaq të pamundur të mos tundohemi! Gjithsesi, nëse doni të mos shtoni peshë dhe njëkohësisht të ndjeni shijen e "vaktit të mbrëmjes" jeni të lirë të konsumoni gjithë ushqimet më poshtë:

1. Avokado

2. Ullinj

3. Mollë ose dardhë

4. Sallatë me fruta të thata

5. Pilaf ose pasta (50-60 gr)

6. Një vezë të zier

7. Jeshillëqe dhe fara

8. Një patate e zier

9. Erëza relaksuese në formë çaji (borzilok, majdanoz)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat