Si të përgatisni saganaki me karkaleca?

Ushqime

Si të përgatisni saganaki me karkaleca?

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 17:00
Foto ilustrim

Kjo është nga ato recetat e thjeshta dhe shumë të shijshme, që mund ta shijoni pa qenë nevoja të shkoni në Greqi. Përgatitet shpejt, mund ta gatuani në tavë ose tigan me kapak. ⠀

PËRBËRËSIT: 

400 g karkaleca të qëruara, 200 g djathë Feta, 1 filxhan salcë domatesh, gjysmë kokërr qepë, 2 thelpinj hudhra, majdanoz, vaj ulliri, verë të bardhë, kripë dhe piper.⠀

PËRGATITJA: 

Në një tigan skuqim në vaj ulliri fillimisht qepën dhe hudhrën. Shtojmë karkalecat, i skuqim për pak minuta duke shtuar pak kripë, piper dhe i shuajmë me pak verë të bardhë nëse duam. Pasi vera ka avulluar shtojmë salcën e domates, pak ujë dhe i lëmë karkalecat të ziejnë në me salcën. Në fund shtojmë djathin feta duke e thërmuar dhe të shkrijë bashkë me salcën. Në fund shtojmë majdanoz të freskët dhe djathë të freskët. Ju bëftë mirë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat