Fajita Meksikane

Ushqime

Fajita Meksikane

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 08:31
Foto ilustrim

Përbërësit:

-400 gr mish pule ose viçi i prerë
-2 speca të kuq
-2 speca jeshil
-2 speca të verdhë
-2 qepë të prera në formë gjysëm rrethi
-Majdanoz
-Qepë të njoma
-3 thelpinjë hudhër të shtypur
-Vaj
-Piper i kuq
-Rigon
-Kripë

Përgatitja:

Mishin e prerë lereni të presë për 10-15 minuta në një enë me vaj,hudhër, kripë dhe erëza.
Në një tigan me pak vaj skuqni qepët dhe specat e prera, Pasi të jenë zbutur hidhni mishin dhe skuqini duke i përzier me luge druri.

Petat e bëra vet ose të blera mbushen me mishin dhe perime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat