Biftek viçi në tigan

Ushqime

Biftek viçi në tigan

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 08:56
Foto ilustrim

PËRBËRËSIT:

 ▪︎biftek viçi ▪︎gjalpë ▪︎1 qepë e thatë (mesatare) ▪︎ majdanoz ▪︎2 thelbinj hudhër ▪︎trumzë e thatë ▪︎piper i shtypur ▪︎fara speci djegës ▪︎lëngu i gjysmë limoni ▪︎kripë ▪︎vaj ulliri.

PËRGATITJA: 

Mishi duhet patjetër të jetë biftek se ndryshe del i fortë, e marinojmë me piper, kripë dhe vaj ulliri dhe e lëmë 1 orë tek fresku.
Ndërkohë me një thikë të mprehtë presim imët majdanozin, qepën dhe hudhrën, i përziejmë duke ju shtuar piper, fara speci, lëng limoni, kripë dhe vaj ulliri. Ngrohim tiganin në maksimum, shtojmë gjalpin dhe mishin duke e kthyer nga 3 min nga çdo anë, kjo varet sa të pjekur e pëlqeni, sapo mishi është bërë i shtojmë salcën që përgatitëm dhe e lëmë pak fare të marë aromat. E presim në pjesë të vogla dhe e servirim të ngrohtë. Ju bëftë mirë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat