Lazanja me kungull dhe salsiçe

Ushqime

Lazanja me kungull dhe salsiçe

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 18:36
Foto ilustrim

Petët e lazanjës mund t'i blini të gatshme ose t'i përgatisni vetë. Në këtë rast ju duhen: 250 g miell s’mola, 50 g miell 00 dhe 3 vezë. Procedurën e përgatitjes e gjeni në videon e mëposhtme. 

Mbushja: 

1 qepë e kuqe, 1 degë sherbelë, 2 salsiçe të freskëta të copëtuara
400 g kungull i verdhë i grirë, 2 gota qumësht, 1 kuti Philadelphia light, pak gjalpë, kripë, piper, 50 g gjalpë, 50 g miell, 500 ml qumësht ekstra për beshamelin.

Përgatitja:

 Në tigan kaurdisni qepën me salsiçen dhe sherbelën, shtoni kungullin edhe qumështin. Pasi ka zier edhe është zbutur kungulli, shtoni kremin e djathit. Shtroni beshamelin poshtë te tava, pastaj shtroni petë edhe salcën me kungull. Vazhdoni kështu për 3-4 shtresa edhe në fund e mbyllni me beshamel. Piqeni në furrë për 40 - 50 minuta me 180 gradë sa të marri ngjyrë lart. JU BËFTË MIRË!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat