Supë me Shafran Indie

Ushqime

Supë me Shafran Indie

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 10:01
Foto ilustrim

E lehtë dhe mjaft e këndshme kjo supë mbart gjithë vlerat e shkëlqyera të një erëze siç është Shafrani i Indisë. Shihni videorecetën dhe mësoni si përgatitet:

Përbërësit:

1 qepë

4 Patate

Piper i zi

Kripë

Vaj ulliri

Sherebelë

500 ml Qumësht

1 lugë çaji shafran indie

2 lugë Parmigiano

Kaurdisim në tenxhere me pak vaj ulliri dhe gjalpë degët e sherebelës, qepën dhe patatet.. Rregullojmë shijen me kripë, piper, shtojmë lëng perimesh dhe qumësht. I ziejmë derisa të zbuten plotësisht, heqim degën e sherebelës dhe e bluajmë me blender pasi kemi shtuar shafranin e indisë dhe djathin parmigiano. E shërbejmë me vaj ulliri, djathë dhe pak shafran.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat