Kek me karrota dhe krem

Ushqime

Kek me karrota dhe krem

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 23:46
Foto ilustrim

Përbërësit:

4 kokrra vezë

200 gr sheqer (1 gotë)

1 pako sheqer vanilje

1 filxhan çaji vaj

300-350 gr miell

1 pako pluhur pjekës

1/2 lugë kafe sodë buke

Pak kripë

300 gr karrota

Rrush i thatë (opsionale)

Për kremin:
1 pako krem djathi (Philadelphia cheese)

50 gr gjalpë në temperaturë ambienti

2-3 lugë gjelle sheqer pluhur

1 luge gjelle ujë

¼ lugë çaji kanellë

Përgatitja:

Fillimisht grijmë karrotën në rende ose në grirësen e qepës. (E largojmë dhe e vendosim në një tas.) Në tasin me miell shtojmë pluhurin pjekës, sodë dhe pak kripë. Në një tas përziejmë 4 vezë të plota, shtojmë në të sheqerin vanilje, vajin, miellin, I përziejmë mirë dhe në fund shtojmë karrotat duke I përzierë sërish mirë.

Të gjithë masën e shtojmë në një tavë ku kemi vendosur fillimisht letër pjekje. Në fund nëse dëshironi mund të shtoni rrush të thatë.

E  vendosim tepsinë në furrë, në temperaturë 170 gradë Celsius, për 1 orë, pasi të pjeket dhe të ftohet ia hedhim kremin sipër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat