Muffin me perime

Ushqime

Muffin me perime

Më: 4 nëntor 2021 Në ora: 22:56
Foto ilustrim

Përbërësit:

2 vezë, 1 gotë qumësht ,100 ml vaj ulliri, 2kunguj, 2 karota ,3 qepë të njoma, kopër, kripë, piper fryers për brumë, 50 gr djathë kaçkavall.

Përgatitja:

Grijmë me rende kungujtë dhe karotat, qepët dhe koprën i grijmë imët. Në enë rrahim vezët me kripë, piper,qumësht dhe vaj ulliri. Shtojmë miellin dhe fryrësin , e përziejmë derisa të bëhet brumë. Shtojmë djathin dhe perimet, dhe masën e krijuar e vendosim në format e Muffin. I pjekim në furrë të para ngrohur me 180 C për 20 minuta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat