Sallatë me rrepë të kuqe

Ushqime

Sallatë me rrepë të kuqe

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 21:12
Foto ilustrim

Përbërësit:

1 rrepë e kuqe,

1 mollë e gjelbër,

1 qepë e kuqe,

3 karrota

1/2 lëng limoni,

1 lugë mjaltë

kripë dhe piper i zi

Përgaditja:

Rrepa e zier pritet në kube ose mund të bëhet në rende, njejtë veprohet edhe me mollën qepën dhe karrotën.Përzihen mirë, pastaj vendoset sipër lëngu i limonit, mjalta,kripa dhe piperi i zi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat