Lakër dhe patate në tigan: Gatuhet shumë shpejt dhe ka shije që vështirë se do ta harroni!

Ushqime

Lakër dhe patate në tigan: Gatuhet shumë shpejt dhe ka shije që vështirë se do ta harroni!

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 09:13
Foto ilustrim

Recetë e lehtë, e shpejtë dhe ekonomike

Mund ta hani për çdo vakt, me kos ose sallatë, si dhe mund të prisni diçka nga mishrat e thata.

Përbërësit:

– gjysmë lakre;
– 1 patate;
– 2 vezë;
– kripë;
– piper;
– një lugë e vogël gjalpë.

Përgatitja:

Grijeni lakrën dhe pataten, përzieni dhe në atë përzierje shtoni vezët, kripën dhe piperin. Bashkoni mirë.

Në tigan nxehni gjalpin dhe hidheni në të përzierjen.

Përhapeni mirë dhe fërgojeni nga të dyja anët derisa të zverdhet.

Ju bëftë mirë! 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat