Sallatë perimesh me kuskus

Ushqime

Sallatë perimesh me kuskus

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 15:12
Foto ilustrim

Përbërësit:

1 gotë kus kus

1 qepë të kuqe

250 gram domate

1 kastravec

1 tufë majdanoz

1 avokado

250 gram qiqra

1-2 limona

2 lugë gjelle vaj ulliri

2 gota ujë të nxehtë

Kripë

nenexhik

Pregaditja:

Në një tenxhere shtoni ujin e nxehtë. Shtoni kripë dhe më pas kus-kusin.I lini për 10 minuta, ndërkohë që prisni perimet në kubikë.I shtoni perimet tek tenxherja dhe i shtoni të gjitha erëzat. Shtoni qiqrat, lëngun e limonit, pak lëkurë limoni, vaj ulliri dhe e përzieni mirë sallatën.Nëse dëshironi mund t’i shtoni më shumë lëng limoni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat