Supë krem me patate dhe presh

Ushqime

Supë krem me patate dhe presh

Më: 9 janar 2022 Në ora: 09:02
Foto ilustrim

Recetën për supë me presh dhe patate duhet ta provoni patjetër. Shija delikate e produkteve e bëjnë atë shumë të shijshme.

PËRBËRËSIT: 600 g patate, 2 preshë (jo gjethet), 80 g djathë Parmigiano,
150 ml qumësht, 1/2 lugë gjalpë, spec i kuq, piper dhe 10 g kripë.

Për të përgatitur supë me presh dhe patate, ne fillim lajmë e pastrojmë patatet dhe preshin. Preshit duhet t'i marrim vetëm pjesën e bardhë. Më pas e presim në forma rrethore, patatet në formë kubi më të njëjtën madhësi. Preshin e prerë i hedhim në një enë të bollshme ku kemi shtuar gjalpin. E kaurdisim për pak çaste në zjarre dhe më pas shtojmë patatet. Në enë shtojmë ujë sa të mbulohen perimet dhe pak kripë.

Tenxheren e lemë në zjarre të avashëm për gati 20-25 minuta. Më pas patatet, preshat e zier i grijmë më një grirëse elektrike derisa të arrijmë një masë si krem. E vendosim në zjarre duke shtuar qumështin dhe djathin Parmigiano. Supën me presh dhe patate e lëmë në zjarr dhe për pak çaste derisa të arrijmë trashësinë e dëshiruar. Sipër sipas dëshirës i shtojmë pak spec ose erëza sipas dëshirës. Supa është gati.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat