Supë krem me lulelakër dhe qepë

Ushqime

Supë krem me lulelakër dhe qepë

Më: 9 janar 2022 Në ora: 15:12
Foto ilustrim

E lehtë dhe shumë e shëndetshme, supa me lulelakër është receta më e mirë për të mbajtur trupin në formë dhe organizmin të shëndetshëm.

PËRBËRËSIT: 1 lulelakër, 1 qepë, 3 thelpinj hudhër, degë trumze, spec i kuq djegës sipas deshires, vaj ulliri, kripë, piper i zi dhe erëza.

PËRGATITJA: Vendosni në tavë lulelakrën të ndarë në boçe, shtoni qepën e prerë, thelpinjtë e hudhrës, trumzë, vaj ulliri dhe erëza. Piqini të gjitha perimet së bashku sa të marrin ngjyrë.

Më pas kalojini në blender duke u shtuar ujë të nxehtë. Shërbejeni supën me limon, piper të zi edhe degë trumze.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat