Qofte me lulelakër dhe salcë

Ushqime

Qofte me lulelakër dhe salcë

Më: 28 janar 2022 Në ora: 22:25
Foto ilustrim

Për 12 qofte: një lulelakër e vogël rreth 400 g, 4 lugë gjelle galetë, 4-5 lugë gjelle djathë kaçkavall i grirë imët, gjysmë lugë e vogël kripë (nëse ka shumë kripë djathi, hidhni më pak se kaq), 2 vezë, 2 - 3 thelpinj hudhër të grirë imët, gjysmë lugë e vogël me pluhur curry dhe gjysmë lugë e vogël spec i kuq jo djegës.

Për salcën: një kanaçe me domate, 2 thelpinj hudhër, një lugë gjelle vaj ulliri, një lugë gjelle gjalpë, gjysmë lugë e vogël kripë, një lugë e vogël sheqer dhe pak spec djegës.

Përgatitja: Pastrojmë lulelakrën dhe lulet i grijmë imët në grirës sa të bëhen si kokrriza të vogla. Shtojmë gjithë përbërësit e tjerë dhe përziejmë me duar. Brumi i qofteve del ca i butë por mos shtoni galetë ose miell shumë se do ju dalin të ngjeshura. Lagim pak me ujë duart dhe formojmë qoftet delikate. I vendosim në një tepsi të veshur me letër furre. Hedhim pak vaj ulliri sipër dhe i pjekim për rreth 20 minuta në 200 gradë me ventilim. Pas 12-13 minutash, mund t'i kthejmë me kujdes nga ana tjetër. Për salcën skuqim pak sekonda hudhrën, shtojmë domatet. Shpelajme kanaçen me pak ujë dhe e shtojmë ujin te salca. Shtojmë, kripën, sheqerin, gjalpin dhe e lemë të ziejë për 15 minuta. Hedhim brenda qoftet dhe i lemë të ziejnë në salcë për 5-6 minuta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat