Pule në tavë me speca gogozhare

Ushqime

Pule në tavë me speca gogozhare

Më: 10 mars 2022 Në ora: 16:11
Foto ilustrim

Përbërësit: 

1 pulë, 500 g speca gogozhare, 1 kokërr vezë, 300 g bukë e thatë e grirë e përzier me erëza, majdanoz, rigon, kopër, borzilok, 50 g djathë Parmigiano, kripë, piper dhe vaj ulliri.

Përgatitja: 

Presim pulën në copa, e lajmë dhe e thajmë me letër kuzhine. Rrahim vezën dhe i shtojmë pak kripë.
Bukën e grirë e përziejmë me erëza si majdanoz, rigon, kopër, borzilok dhe djathë Parmigiano. Mund të përdorim një mikser kuzhinë për të shpejtuar procesin. Në një tigan hedhim vaj ulliri dhe e vëmë të nxehet. Kalojmë thelat e pulës në fillim në vezë e më pas në përzierjen me bukë, erëza e djathë i grirë. I skuqim nga të dyja anët thelat e mishit të pulës. Pasi janë skuqur i vendosim në një pjatë me letër kuzhine që të thithi vajin e tepërt. Më pas vendosim mishin në tavë. Shtojmë lëngun e gogozhareve e pak piper. Fusim tavën në furrë të të nxehte 200°C të piqet për gati gjysëm ore. Më pas nxjerrim tavën nga furra dhe
i shtojmë sipër specat. Mbulojmë me letër alumini tavën dhe e vendosim përsëri në furrë të piqet ngadalë në 200°C përreth 30-40 minuta. Ju bëftë mirë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat