7 përfitimet e vërtetuara shëndetësore të çokollatës së zezë

Ushqime

7 përfitimet e vërtetuara shëndetësore të çokollatës së zezë

Më: 26 prill 2022 Në ora: 07:09
Foto ilustrim

Çokollata e zezë është e pasur me lëndë ushqyese që mund të ndikojnë pozitivisht në shëndet.

E bërë nga fara e pemës së kakaos, është një nga burimet më të mira të antioksidantëve që mund të gjeni. Studimet tregojnë se çokollata e zezë mund të përmirësojë shëndetin dhe të ulë rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Këtu janë 7 përfitimet shëndetësore të çokollatës së zezë ose kakaos që mbështeten nga shkenca:

Shumë ushqyese: Çokollata e zezë cilësore është e pasur me fibra, hekur, magnez, bakër, mangan dhe shumë minerale të tjera.

Burim i antioksidantëve: Kakao dhe çokollata e zezë kanë një shumëllojshmëri të antioksidantëve. Në fakt, ato kanë shumë më tepër se shumica e ushqimeve të tjera.

Mund të përmirësojë qarkullimin e gjakut dhe të ulë presionin e gjakut: Komponimet bioaktive në kakao mund të përmirësojnë rrjedhën e gjakut në arterie dhe të shkaktojnë një rënie të vogël, por statistikisht të rëndësishme të presionit të gjakut.

Mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të zemrës: Studimet tregojnë një reduktim drastik të rrezikut të sëmundjeve të zemrës tek ata që konsumojnë më shumë çokollatë.

Mund të mbrojë lëkurën tuaj nga dielli: Studimet tregojnë se flavanolet nga kakaoja mund të përmirësojnë rrjedhjen e gjakut në lëkurë dhe ta mbrojnë atë nga dëmtimi i diellit.

Mund të përmirësojë funksionin e trurit: Kakao ose çokollata e zezë mund të përmirësojnë funksionin e trurit duke rritur rrjedhjen e gjakut. Ai gjithashtu përmban stimulues si kafeina dhe teobromina./

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat