Ushqimet që ju i fusni në frigorifer, por bëni gabim!

Ushqime

Ushqimet që ju i fusni në frigorifer, por bëni gabim!

Më: 22 maj 2022 Në ora: 00:12
Foto ilustrim

Domatet

Humbasin shijen dhe cilësinë

Shalqini

Humbet antioksidantët

A është zbuluar një kurë për diabetin?!

Patatet

Bëheni si me rërë, gjë që ndikon në shijen e tyre.

Qepët

Zënë myk dhe squllen

Kafeja

Humbet shijen dhe absorbon aromat e ndryshme në frigorifer.

Hudhra

Ju dalin filiza dhe myken

Alkooli Duhet ruajtur në temperaturën e dhomës.

Mjalti

Në frigorifer mjalti kristalizohet dhe bëhet më i trashë shumë më shpejt.

Salca pikante

Shumica prej tyre mund të ruhen në dollap deri në 3 vjet

Buka

Bëhet e thatë dhe nuk qëndron aq e freskët sa mendoni ju.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat