Tartufi, “Diamanti i kuzhinës” me veti kuruese

Ushqime

Tartufi, “Diamanti i kuzhinës” me veti kuruese

Më: 13 qershor 2022 Në ora: 21:30
Foto ilustrim

Emri shkencor: Tuber magnatum pico (tartufi i bardhë) dhe Tuber melanosporum (tartufi i zi).

Familja: Tuberaceae.

Tartufi është një lloj kërpudhe që rritet në rrënjët e lisit, blirit, pishës dhe shelgut të egër. Ai është me ngjyrë të zezë ose të bardhë nga jashtë dhe me mish të bardhë nga brenda, që kur rritet bëhet i errët. Zakonisht rritet në tokë ranore dhe nuk ka as rrënjë, as gjedhe, as degë. Kjo specie është në formën e zhardhokut dhe e merr ushqimin nga rrënjët e bimëve të tjera. Për gjetjen e tij nevojiten qentë e stërvitur mirë. Gjenden disa lloje të tartufit, por më të njohurit janë: Tartufi i zi, tartufi i bardhë italian, tartufi i zi francez, tartufi i shkretëtirës, ai Evropian, i verës, kinez, Tirmania pinoyi, etj.

Origjina e tartufit është Evropa Lindore, ai gjendet edhe në Azi, Afrikë dhe Lindjen e Mesme. Në kuzhinën italiane ai është quajtur si ‘diamanti i kuzhinës’ për shkak të shijes, aromës dhe vlerave ushqyese. Aroma e tyre varet nga bima ku ata zhvillohen. Tartufi më i shtrenjtë është ai që rritet në rrënjët e lisit, ku 1 kg mund të shkojë nga 1000 deri në 5000 Euro. Tartufët janë përdorur për të përsosur shijen e mishit, peshkut, supave, lëngut të pulës, në salca të ndryshme, por mund të konsumohen edhe të freskët. Për herë të parë Tartufi është përshkruar nga natyralisti Italian Carlo Vittadini në vitin 1831. Tartufi i zi shpesh ngatërrrohet me tartufin komercial kinez, por nëse i studion, dallimi është i qartë.  Spanja zë vendin e parë në botë për prodhimin e tartufit, e pasuar nga Franca dhe Italia.

Elementët përbërës: Oligosaccharide, steroids, anthocyanine, pheromones, carotenoide and flavonoide. It also comprises of volatile organic compounds such as butanedione, methylthiomethane, hexenone, butyrate, dimethyl-sulfide and -bisulfide, ethyl-,methyl- and propylphenole. Magnesium, potassium, carbohydrate, dietary fiber, protein, calcium, iron, vitamin, D, B-6, amino acids, terpenoids and sterols.

Dobitë shëndetësore të Tartufit

– Përmban elementë anti-kancer.

– Përfocues dhe energjik.

– Lufton sëmundjet kardiovaskulare.

– Lufton diarrenë dhe kapsllëkun.

– Redukton lipidet (acidet yndyrore) të gjakut.

– Ndihmon në kurimin e çrregullimeve të gjumit.

– Lehtëson dhimbjet reumatike.

– Përmirëson shëndetin seksual.

– Parandalon çekuilibrin hormonal tek femrat.

– Parandalon çrregullimet në prostatë.

– Forcon indet e lëkurës dhe sytë.

– Shpesh quhet molekula e lumturisë, sepse ka efekt pozitiv në humor, oreks, qetësimin e dhimbjeve dhe për kujtesën.

Kujdes!

– Nuk këshillohet për gratë shtatzëna, as për fëmijët nën 2 vjeç.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat