​Ky është ushqimi më i mirë për mëlçinë tuaj

Ushqime

​Ky është ushqimi më i mirë për mëlçinë tuaj

Më: 24 korrik 2022 Në ora: 23:06
Foto ilustrim

Mëlçia, si organi i dytë më i madh, luan një rol të rëndësishëm në funksionimin e trupit.

Për këtë arsye duhet të kujdeseni që të parandaloni akumulimin e yndyrës.

Shtoni ushqime të shëndetshme si frutat në dietën tuaj dhe zgjidhja më e mirë për shëndetin e mëlçisë është boronica, këshillojnë ekspertët, shkruan Eatthis.

Megjithatë, nuk duhet ta teproni sepse ngrënia e shumë frutave mund të ketë efekt të kundërt.

Sasi të mëdha të fruktozës në trup mund të kenë një efekt negativ në mëlçi, paralajmërojnë ekspertët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat