A duhet të pini ujë deti?

Ushqime

A duhet të pini ujë deti?

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 18:00
Foto ilustrim

Uji i kripur i detit, ka një sërë dobish për organizmin, pasi e pastron atë nga toksinat, mundëson rifitimin e lëngjeve të humbura përmes djersës dhe jo vetëm kaq.

Nëse pini ujë me kripë, forconi sistemin imunitar, ruani kompaktësinë e kockave, do të jeni një lëkurë më të shëndetshme.

Gjithashtu uji i kripur i detit ndihmon për të mbajtur ekuilibrin e sheqerit në gjak, për të luftuar inflamacione të ndryshme dhe ajo që të gjithë e dimë, ndihmon edhe për pastrimin e hundëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat