Ushqimet që forcojnë imunitetin

Ushqime

Ushqimet që forcojnë imunitetin

Më: 4 shtator 2022 Në ora: 08:18
Foto ilustrim

Në vend që të merrni suplementë, mjekët sugjerojnë të shtoni dozat e ushqyesve dhe vitaminave nëse dëshironi të qëndroni të shëndetshëm.

Konsumimi i frutave dhe perimeve është gjithnjë një ide e mirë.

Boronica

Kërpudhat

Kokrrat e Acait

Midhjet

Shalqiri

Lakra

Bajamet

Qitrot

Farat e grurit

Kosi pa yndyrë

Hudhra

Spinaqi

Çaji

Patatet e ëmbla

Brokoli

Luleshtrydhe

Kivi

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat