Pse këshillohet që të konsumojmë lëngun e karrotave…

Ushqime

Pse këshillohet që të konsumojmë lëngun e karrotave…

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 13:05
Foto ilustrim

Ndihmon të eliminojmë dhimbjet e muskujve dhe dhimbjet nga lodhja fizike

parandalon zhvillimin dhe rritjen e qelizave kanceroze

Forcon mushkëritë

Parandalon atakun kardiak

Shumë efektiv kur duam të humbasim peshë

Forcon sistemin imun

Parandalon tensionin e lartë

Qetëson dhimbjet e menstruacioneve

Është shumë e mirë për sytë

Parandalon sëmundjen e mëlçisë, veshkave dhe të pankreasit

Ndihmon detoksikimin dhe lufton konstipacionin

Mund të kurojë ulçerën

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat