Pozitive me Covid-19 sanitarja e shtëpisë së foshnjës

Vlora

Pozitive me Covid-19 sanitarja e shtëpisë së foshnjës

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 11:17
Spitali

Një anëtare e stafit pranë shtëpisë së foshnjës në Vlorë ka rezultuar e prekur me Covid-19.

Sipas informacioneve të marra gruaja e infektuar është 50-vjeç dhe punon sanitare pranë kësaj qendre.

Menjëherë pas konfirmimit të tamponit gruaja ka shkuar në banesën e saj për t’u karantinuar, ndërkohë që priten dhe përgjigjet e pjesës tjetër të stafit.

Shtëpia e fonjës Vlorë ka një sistem i cili funksionon me karantinim dy javor për çdo grup stafi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat