Operacioni antidrogë në Vlorë, Prokuroria kërkon burg për 37 të arrestuarit

Vlora

Operacioni antidrogë në Vlorë, Prokuroria kërkon burg për 37 të arrestuarit

Më: 16 dhjetor 2020 Në ora: 11:09
Vlorë

Prokuroria e Vlorës ka kërkuar rivlerësim të masës së caktuar për të arrestuarit e operacionit antidrogë.

Mësohet se Prokuroria ka kërkuar burg për 37 prej të arrestuarve, të listuar si më poshtë:

Maliq Bylyshi, Moisi Mëhilli, Admirim Duro, Ritana Duro, Mbarime Ruko, Dashamir Troka, Marjus Driza, Besnik Guhacaj, Eduard Guhacaj, Saverio Fejzaj, Ismet Hysenil, Shkëlqim Iljazi, Halil Baraj, Simon Leskaj, Blerim Ribaj, Xhezo Shakaj, Agurim Jonizaj, Muis Skarra, Haziz Xhaferraj, Bashkim Devacaj, Ervin Mehmetaj, Romario Hasanaj, Daniel Gjikaj, Kastriot Gjokaj, Aranit Gjokaj, Oltion Gjokaj, Përparim Gjinaj, Platon Mehmetaj, Arbër Jahaj, Gilo Novruzaj, Elsid Gjokaj; Leandër Gjokaj, Astrit Gjokaj, Klinton Shehaj, Gëzim Kuci, Isa Jacaj (polic spz), David Fakaj.

Është kërkuar caktimi i masës “Detyrim Paraqitje” për 7 prej  të arrestuarve, kryesisht policë: Haredin Shkurtaj, Veip Lalaj (Polic), Cerciz Fakaj, Alem Llanaj (Polic), Ilir Kadena (Polic), Artur Veshaj (Polic), Arjan Tase (Polic), Adnand Bajramaj.

Dhe caktimin e masës “Arrest Shtëpie” për Pavli Curraj dhe Irirjan Gjikën.

Sakaq pritet vendimi për lënien në fuqi apo jo, si dhe për rivlerësimin e masës së sigurisë për këta persona. Aktualisht përpara trupës gjykuese po presin vendimin vetëm 27 prej tyre, të cilët mbërritën në ambientet e Gjykatë së Shkallës së Parë Vlorë mëngjesin e sotëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat