Përkeqësimi i motit, pezullohen lundrimet në Vlorë

Vlora

Përkeqësimi i motit, pezullohen lundrimet në Vlorë

Më: 27 dhjetor 2020 Në ora: 13:09
Vlorë

Kapiteneria e Vlorës ka njoftuar se për shkak të motit janë pezulluar lundrimet për mjetet e vogla lundruese dhe për ato të peshkimit.

Sipas njoftimit, përgjatë tre ditëve në vijim era do të fryjë në një drejtim jug-jugperëndim, ndërkohë që pritet që përmirësimi të vijë në darkën e 30 dhjetorit.

“Ne baze te parashikimit te kushteve hidrometeorologjike per 72oret e ardhshme ne portin e Vlores dhe jashte saj per datat 27-28-29-30.12.2020 do te jene si me posht : era dhe deti ne drejtimin JUG-JUGPERENDIM forca 5-6bft brenda gjirit te Vlores; era dhe deti ne drejtimin JUG-JUGLINDJE forca 6-7bft 10-15m/s deri 7-8bft 15-20m/s jashte.

Permiresimi i kushteve hidrometeorologjike do te jete ne daten 30.12.2020 mbas ores 22:00”, thuhet në njoftim.

Ndërkohë që edhe veriu i vendit ka pësuar ulje të ndjeshme të temperaturat, duke u zgjuar mëngjesin e sotëm nën petkun e dëborës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat