Pamje të rënda/ Vdekja e 23 vjeçares, viktima përfundoi disa metra larg makinës, rëndë shoqja e saj

Vlora

Pamje të rënda/ Vdekja e 23 vjeçares, viktima përfundoi disa metra larg makinës, rëndë shoqja e saj

Më: 26 janar 2021 Në ora: 21:02
Pamje nga aksidenti

Mësohen detaje të reja nga aksidenti tragjik që u regjistrua mbrëmjen e kësaj të marte në aksin Vlorë-Fier.

Aksidenti ka ndodhur pranë vendit të quajtur Kripa, teksa një automjet ka dalë nga rruga dhe është përplasur me murin mbrojtës. Mësohet drejtuesja e automjetit ka ndërruar jetë në vendngjarje, ndërsa bashkudhëtarja e saj në mjet është nisur drejt Spitalit rajonal të Vlorës. Policia dhe zjarrfikësja kanë mbërritur në vendngjarje.

Ndërkohë në pamje e rënda duket viktima në rrugë pa shenja jete dhe dyshohet se është marrë zvarrë nga ndonjë makinë tjetër kur ka ndodh aksidenti.

Viktima, e cila mendohet të jetë rreth 23 vjeçe, nga përplasja është hedhur disa metra larg makinës.

"Në datë 26.01.2021, rreth orës 19:25, në  autostradën Vlorë- Fier, mjeti me drejtuese shtetasen A.Ç., dhe pasagjere shtetasen S. M., 22 vjeçe, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga ka ndërruar jetë në vendngjarje drejtuesja e mjetit shtetasja A. Ç, dhe  është dërguar në spitalin e Vlorës, në gjëndje të rëndë shëndetësore pasagjerja e mjetit shtetasja S.M.", njofton policia.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat