Humb ndjenjat kryevaksinuesi në Vlorë, dyshime për ...

Vlora

Humb ndjenjat kryevaksinuesi në Vlorë, dyshime për ...

Më: 18 shkurt 2021 Në ora: 10:51
Foto ilustrim

Gjatë nisjes së procesit të vaksinimit në qytetin e Vlorës, kryevaksinuesi Piro Bregaj, është ndjerë keq dhe ka humbur ndjenjat.

Nga të dhënat paraprake, dyshohet për infarkt. Ai është transportuar në spitalin e Vlorës.

Mëngjesin e sotëm, ka nisur procesi i vaksinimit në Vlorë. Bëhet fjalë për 1500 doza dhe 7450 persona që do të vaksinohen, janë stafe mjekësore.

Pritet që të marrë pjesë edhe kryeministri Rama. Ndërkohë, edhe spitali i Vlorës i shtohet strukturës së trajnimit të covid. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat