Sherr në Vlorë/ Qëllohet me armë gjahu 55-vjeçari, arrestohet autori

Vlora

Sherr në Vlorë/ Qëllohet me armë gjahu 55-vjeçari, arrestohet autori

Më: 2 gusht 2021 Në ora: 11:35
Foto ilustrim

Një person është plagosur me armë gjahu këtë të hënë në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Lumi i Kripës”, në afërsi të fshatit Dëllënjë, ku sipas bluve, ka mbetur i plagosur shtetasi Viktor Hyso.

Forcat e policisë kanë bërë të mundur identifikimin e autorit të dyshuar.

“Falë reagimit në kohë dhe punës profesionale u bë e mundur shoqërimi i autorit të dyshuar, shtetasit Sotir Gjonçari, 58 vjeç, banues në Delisuf, i cili gjatë një konflikti të çastit, për motive të dobëta, dyshohet se ka plagosur me armë gjahu çifte, shtetasin Viktor Hyso, 55 vjeç, banues në Novosel, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e gjahut çifte (të cilën ky shtetas e posedonte me leje).

Shtetasi Sotir Gjonçari, u shoqërua në Komisariatin e Policisë Vlorë për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale hetimore”,-tha policia

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat