Vret xhaxhain dhe vetëvritet/ Xhaxhai akuzonte nipin, pse nuk i shpëtoi të birin në Greqi

Vlora

Vret xhaxhain dhe vetëvritet/ Xhaxhai akuzonte nipin, pse nuk i shpëtoi të birin në Greqi

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 15:19
Foto

Humbja e djalit të Jorgji Koretës në Greqi 10 vjet më parë është një ndër shkaqet që dyshohet se ka shërbyer si motiv për tragjedinë që ndodhi mbrëmjen e së hënës në fshatin Mekat të Vlorës.

Nipi që vrau xhaxhin me çifte kishte punuar në Greqi me djalin e Jorgji Koretës që humbi jetën në punë.

Ai ka qenë pranë kushëririt në momentin kur ra nga skela dhe burime thonë se shpesh akuzohej nga familja e xhaxhait të tij se përse nuk e shmangu dot vdekjen e të birit.

Pas tragjedisë së kushëririt Genci Koreta u kthye në fshat ku jetoi pa krijuar familje, deri mbrëmjen e së hënës kur vrau xhaxhain duke vjelë ullinj e më pas vrau veten.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat