Dita e parë e vitit 2022 i gjen vlonjatët në det

Vlora

Dita e parë e vitit 2022 i gjen vlonjatët në det

Më: 1 janar 2022 Në ora: 13:43
Vlonjatët në det

Në këtë ditë të parë të vitit, qytetarët vlonjat kanë hyrë në det. Duket se kjo është mënyra se si e presin vitin e ri, ndonëse temperaturat janë të ulëta.

Ata kanë folur për Top Channel duke thënë se e kanë këtë ritual prej gjashtë vjetësh.

“Kemi një ritual prej gjashtë vitesh. Ujërat janë shumë të mira, nuk janë të ftohta. Është kënaqësi të lahesh. Të bën mirë për shëndetin, uji është i pastër, është pak i ftohtë por nëse laheshmësohesh dhe nuk e ke problem. Disa frekuentojnë natyrën e malin, disa detin”, thanë ata.

Ndërkohë nata e ndërrimit të viteve është shoqëruar me atmosferë festive në të gjithë Shqipërinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat