Era e fortë/ Rrëzohet shtylla e lartë e tensionit në Vlorë, ndërpritet energjia

Vlora

Era e fortë/ Rrëzohet shtylla e lartë e tensionit në Vlorë, ndërpritet energjia

Më: 31 mars 2022 Në ora: 13:31
Rrëzohet shtylla e lartë e tensionit në Vlorë

Shpejtësia e erës mesditën e së enjtes ka sjellë dhe problematikat e para.

Një shtyllë tensioni e lartë ka rënë në afërsi të bazës së Pashalimanit duke ndërprerë furnizimin me energji të Bazës por dhe të antenave në malin e karaburunit.

Punonjësit e OSHE-së ndodhen në terren për rregullimin e saj por forca e erës e cila ketë mesditë e ka rritur shpejtësinë e saj e bënë të pamundur ripariminne defektit.

Ndërkohë Orikumi dhe Radhima janë pa energji elektrike , pasi OSHE i ka stakuar thikat për te mbrojtur linjat.Ndërkohë që situata meterologjike pritet të përkeqësohet edhe më shumë gjatë mbrëmjes ku era do e shtojë fuqinë e saj të shoqëruar dhe me reshje shiu të dendur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat