Theu arrestin shtëpiak dhe qarkullonte me armë zjarri, arrsetohet 28-vjeçari në Vlorë

Vlora

Theu arrestin shtëpiak dhe qarkullonte me armë zjarri, arrsetohet 28-vjeçari në Vlorë

Më: 10 maj 2022 Në ora: 16:17
Vlorë

Një 28-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Vlorë pasi ka thyer masën e arrestit shtëpiak dhe qarkullonte me armë zjarri me vete.

I riu me inicialet A. H., banues në Vlorë, akuzohet për veprat penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”.

Gjatë kontrollit në motomjetin pa targa, me të cilin qarkullonte ky shtetas, në lagjen “24 Maji”, u gjet dhe u sekuestrua, në cilësinë e provës materiale, arma e zjarrit.

Ndaj këtij shtetasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë, me vendimin e datës 02.02.2021, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, për veprat penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat