Fshati në Vlorë përfshihet nga flakët, rrezikohen ullinjtë dhe pemët frutore

Vlora

Fshati në Vlorë përfshihet nga flakët, rrezikohen ullinjtë dhe pemët frutore

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 13:44
Foto ilustrim

Fshati Cerkovinë i Vlorës është përfshirë nga një zjarr masiv.

Nga flakët rrezikohen të digjen ullinj dhe pemë frutore.

Efektivët dhe zjarrfikësja me kapacitet 8 tonë ujë ndodhen në vendin e ngjarjes për të lokalizuar flakët.

Sipas informacioneve në dispozicion, është njoftuar edhe Policia e Shtetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat