“Nuk e japim Vlorën”/ Vlonjatët nuk mirëpresin anijen speciale për prodhimin e energjisë

Vlora

“Nuk e japim Vlorën”/ Vlonjatët nuk mirëpresin anijen speciale për prodhimin e energjisë

Më: 9 shtator 2022 Në ora: 09:18
Foto ilustrim

Qytetarët vlonjatë duket se nuk e kanë pritur mirë mbërritjen në port të anijes speciale për prodhimin e energjisë.

Megjithëse të paktë në numër, disa protestues kanë dalë me një baner në të cilin shkruhet ‘nuk e japim Vlorën.

Ky projekt I qeverisë është kundërshtuar edhe nga kryedemokrati Sali Berisha I cili e ka quajtru një mashtrim që do të ndotë qytetin.

Anija speciale me dy gjeneratorë mbërriti në Portin e Vlorës në orët e para të mëngjesit të kësaj të premte.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat