90 doza kokainë me vete, kapet 41-vjeçari në Vlorë

Vlora

90 doza kokainë me vete, kapet 41-vjeçari në Vlorë

Më: 4 maj 2024 Në ora: 16:35
Foto ilustrim

Një 41-vjeçar është vënë në pranga në Vlorë, pasi u kap me doza kokaine, të bëra gati për shitje.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në vijim të veprimeve intensive operacionale të kryera në kuadër të megaoperacionit policor mbarëkombëtar, antidrogë, të koduar “Tempulli 3".

Pasi kanë siguruar informacion se një shtetas posedonte droga të forta, me qëllim shitjen në doza, kanë organizuar punën dhe si rezultat, kanë kapur dhe kanë arrestuar në flagrancë shtetasin L. H., 41 vjeç, banues në Vlorë.

Gjatë kontrollit në automjetin që ky shtetas drejtonte, shërbimet e Policisë gjetën të fshehura dhjetëra doza të lëndës narkotike kokainë, të cilat dyshohet se i posedonte me qëllim shitjen në lagje të ndryshme të qytetit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat