Majlinda përballet me gjermanen - Bota Sot
Majlinda përballet me gjermanen

Xhudo

Majlinda përballet me gjermanen

Nga: K. G. Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 17:16
Majlinda përballet me gjermanen

Krenaria e sportit të Kosovës, Majlinda Kelmendi (- 52 kg), ndryshe kampionia olimpike, do të ballafaqohet me gjermanen Verena Thumm.

Majlinda është e përgatitur maksimalisht dhe pretendon medalje në Grand Slam që mbahet nga nesër e deri të dielën në Dyseldorf.

Majlinda është kualifikuar direkt në rrethin e dytë dhe vlerësohet favorite e madhe ndaj gjermanes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat