Shqiptarja e Kosovës pasi mposhti serben, merr lajmin e hidhur - Bota Sot
Shqiptarja e Kosovës pasi mposhti serben, merr lajmin e hidhur

Xhudo

Shqiptarja e Kosovës pasi mposhti serben, merr lajmin e hidhur

Nga: K. Goca Më: 5 prill 2019 Në ora: 16:42
Distria Krasniqi

Distria Krasniqi, xhudistja që bëri krenarë gjithë kombin shqiptar, me fitoren me ippon kundër serbes Andrea Stojadinov, pas fitores ajo merr lajmin e hidhur, i ndërron jetë gjyshja e saj.

Gjyshja e shtëpisë. Shkrimtarja Naime Beqiraj i shpreh ngushëllime familjes së Distrisë, duke shkruar mes të tjera: “Sa koincidencë, në çastin kur Distria e fiton betejën, jep shpirt gjyshja e Distrias. Ka qenë grua e rrallë, atdhetare, i ka rritur e vetme fëmijët kur burri i saj Mehmet Krasniqi vuante burg në kazamatet serbe.

Image

Gjyshja e Distria Krasniqit

Tetja, siç e njihnim ne, ka lëne pas vajza e djem, nipa e mbesa, por nga të gjithë, në pamje e energji me së shumti i ngjante Distrias. Dritë pastë shpirti i Tetës”. “Sot nana jonë, tetja e të gjithëve, na e dha lamtumirën e fundit. 
Dashurinë dhe heroizmin e një nane, na e la amanetin e fundit!”, shkruan Lumka Krasniqi.
Para pak minutave Distria fitoi medaljen e artë në garën e madhe Grand Prix në Antalya në Turqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...