Kosova në Top 10 shtetet më të forta  - Bota Sot
Kosova në Top 10 shtetet më të forta 

Xhudo

Kosova në Top 10 shtetet më të forta 

Nga: K. Goca Më: 27 gusht 2019 Në ora: 16:31
Kosova në Top 10 shtetet më të forta 

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, gjithsesi se është i lumtur për ecurinë fantastike në Kampionatin Botëror, që po mbahet në Tokio të Japonisë. 

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi (-52 kg) dhe Distria Krasniqi (-48 kg) janë stolisur me medalje të bronzta në kampionatin që vlerësohet si më i forti në historinë e xhudos botërore.   

“Botërori në Tokio! Pas ditës së tretë Kosova gjendet në Top 10 shtetet më të forta!
Dy medalje të fituara dhe një vend i 7 shënojnë pas tri ditësh suksesin më të madh të Kosovës në Kampionate Botërore!

Në Tokio po marrin pjesë 147 Shtete! Pikët Olimpike të fituara deri më tash janë si vijon: Distria Krasniqi 1000 pikë Olimpike 48 kg,  Majlinda Kelmendi 1000 pikë Olimpike 52 kg, Nora Gjakova 520 pikë Olimpike 57 kg, vendi i shtatë në Botëror.  Akil Gjakova 240 pikë Olimpike 73 kg, pa plasman! Loriana garon të premten!”, shkruan Kuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...