Mbi 20 mijë francezë në këmbë e me duartrokitje për trimëreshën e Kosovës 

Xhudo

Mbi 20 mijë francezë në këmbë e me duartrokitje për trimëreshën e Kosovës 

Nga: Kemajl Goca Më: 8 shkurt 2020 Në ora: 18:02
Mbi 20 mijë francezë në këmbë e me duartrokitje për trimëreshën e Kosovës 

Një atmosferë e rrallë në palestrën e sportit në Paris, ku mbi 20 mijë francezë u ngritën në këmbë dhe e duartrokiten xhudisten e kombëtares së Kosovës, trimëreshën tonë Distria Krasniqi, e cila u stolis me medalje të artë në garën e madhe Grand Slam.  

“Po, po Parisi prapë po merr frymë shqip! Disitria e artë para 20 mijë shikuesve në Paris Bercy!

Grand Slami i Parisit për të 6 herë po flet shqip me medalje të arta ...

Kosova mbi të gjitha ...”, shkruan Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat