Sot 4 vjet më parë ekipi Olimpik i Kosovës shkroi historinë

Xhudo

Sot 4 vjet më parë ekipi Olimpik i Kosovës shkroi historinë

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 16:10
Sot 4 vjet më parë ekipi Olimpik i Kosovës shkroi historinë

Komiteti Olimpik i Kosovës kujton një ngjarje interesante.

"Sot 4 vjet më parë ekipi Olimpik i Kosovës shkroi historinë duke parakaluar për herë të parë në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike.

Ekipi prej sportistëve dhe trajnerëve me bajraktaren Majlinda Kelmendi, defiloi në stadiumin Marakana të Rios ku u hapën LO", shkruan faqja e KOK-ut.

Majlinda Kelmendi është kampione olimpike në vitin 2016.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat