Sot në qytetin e Pejës zhvillohet turneu

Xhudo

Sot në qytetin e Pejës zhvillohet turneu

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 11:16
Sot në qytetin e Pejës zhvillohet turneu

Sot në qytetin e Pejës zhvillohet turneu i xhudos “Judo for peace” në të cilin marrin pjesë garues nga disa shtete të regjionit por aty marrin pjesë edhe garues nga Kosova.

Lajmin e ka konfirmuar në faqen e tij zyrtare trajneri i xhudos Driton Kuka, i cili gjithashtu ka njoftuar se ky turne zhvillohet pa praninë e tifozëve, me rregullore specifike si dhe me numër të kufizuar të garuesve.

Njëherit ky turne është edhe një nismë në sportin e xhudos pas pezullimit disa mujor për shkak të pandemisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat