30 minuta deri te gara e Akil Gjakovës me xhudistin nga Gjeorgjia

Xhudo

30 minuta deri te gara e Akil Gjakovës me xhudistin nga Gjeorgjia

Më: 24 tetor 2020 Në ora: 11:56
Akil Gjakova

Kanë mbetur edhe 30 minuta deri te fillimi i garës së xhudisti tone, Akil Gjakova ndaj ati nga Gjeorgjia, Lasha Shavdatuashvili.

Ky duel i takon kategorisë -73 kilogram dhe është i vlefshëm për të kaluar në çerekfinale të “Grand Salamit të Budapestit”.

Kujtojmë se Akili rundin e parë e kaloi paluftë, ndërkaq pas 30 minutave ka një ndeshje të veshtirë me xhudistin nga Gjeorgjia.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat