Lajm i dhimbshëm, vdes në moshën 49-vjeçare ish-kampioni olimpik

Xhudo

Lajm i dhimbshëm, vdes në moshën 49-vjeçare ish-kampioni olimpik

Më: 12 janar 2021 Në ora: 11:39
Lajm i dhimbshëm, vdes në moshën 49-vjeçare ish-kampioni olimpik

Bota e sportit ka marr një lajm të hidhur .

Xhudisti legjendar gjeorgjian David Kakaleishvili u nda nga jeta sot në moshën 49 vjeçare.

Shkaku i vdekjes është ende i panjohur, por kohët e fundit u zbulua se Davidi kishte probleme me zemrën.

Kakaleishvili fitoi një medalje të artë në Lojërat Olimpike 1992 në Barcelona si përfaqësuese e Komonuelthit të Shteteve të Pavarura.

Katër vite më von ai pritej ta përfaqësonte Gjorgjinë në Atlanta, por çuditërisht u vonua në matje dhe u skualifikua nga Lojërat Olimpike, verim ky që u cilësuar si më skandalozi në histori të Lojërave Olimpike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat